KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003255

nr 1400 3255

Birger von Brömssen

(1894-1990), Sverige

Oljemålning, Två gossar (bla Tomas von Brömssen). Monogramsignerad. Olja på pannå, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 59x67 cm

Birger von Brömssen, svensk bildkonstnär född 1894, död 1990.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 31 maj 2021
kl 20:09:27

31/5 12:26:04 1      100 kr
31/5 17:47:48 2      Vinnande bud

Birger von Brömssen

Läs mer om Birger von Brömssen